- МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ СОБОР
- ДЗВІНИЦЯ СОФІЙСЬКОГО СОБОРУ
- СОФІЙСЬКИЙ СОБОР
- УСПЕНСЬКИЙ СОБОР (ВЕЛИКА ЦЕРКВА) ПЕЧЕРСЬКОГО МОНАСТИРЯ
- КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА (ПЕЧЕРСЬКИЙ МОНАСТИР)
- АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА
- ПОКРОВСЬКА ЦЕРКВА НА ПОДОЛІ
- ТРОЇЦЬКИЙ (ІОНІВСЬКИЙ) МОНАСТИР
- ГОЛОСІЇВСЬКА ПУСТИНЬ
- МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ МОНАСТИР
У перший день Великого посту Предстоятель УПЦ молився за богослужінням у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі

23 лютого, в перший день Святої Чотиридесятниці, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій молився ранковим богослужінням у храмі Всіх преподобних Печерських Святої Успенської Києво-Печерської Лаври.
Увечері того ж дня, під час великого повечір'я у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерського монастиря, Його Блаженство звершив чин читання першої частини покаянного канону преподобного Андрія Критського.
Після читання канону Архіпастир звернувся до пастви зі словами проповіді про важливість дотримання християнами поста. «Коли Господь створив людину в Раю, то її їжею були злаки і плоди, тобто, людина вживав тільки рослинну їжу, - сказав Предстоятель. - Після вигнання Адама з Раю люди також споживали тільки рослинну їжу, так було до потопу, і люди тоді жили довго».
Блаженніший Владика зазначив, що Адам, наприклад, прожив після вигнання з раю 920 років, інші жили ще більше. Ной, коли одружився, мав триста років від роду. «Після потопу заради немочі людей Господь благословив їм вживати м'ясні страви, але вони вже так довго не жили, - продовжив Предстоятель УПЦ, - це нагадує нам про те, що піст не є якоюсь жорстокістю з боку Господа до Свого творіння. Він хоче, щоб ми повернулися до попереднього чину, до того прекрасного облаштування, яке людина мала в Раю».
Потім, Блаженніший Митрополит Онуфрій згадав житіє святого пророка Даниїла, святих отроків Азарію, Ананію і Мисаїла, які, навчаючись мудрості в Вавилонському царстві, відмовилися споживати страви з царського столу, тому що вони були заборонені законом Мойсея.
«Нехай Господь допоможе нам, дорогі брати і сестри, щоб ми трудилися духовно і тілесно в ці святі дні і хоч трохи удосконалювалися, піднімаючись від сили в силу», - підсумував свою проповідь Блаженніший Владика і привітав усіх присутніх з першим днем Великого посту.