- МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ СОБОР
- СОФІЙСЬКИЙ СОБОР
- ДЗВІНИЦЯ СОФІЙСЬКОГО СОБОРУ
- АНДРІЇВСЬКА ЦЕРКВА
- УСПЕНСЬКИЙ СОБОР (ВЕЛИКА ЦЕРКВА) ПЕЧЕРСЬКОГО МОНАСТИРЯ
- ТРОЇЦЬКИЙ (ІОНІВСЬКИЙ) МОНАСТИР
- КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА (ПЕЧЕРСЬКИЙ МОНАСТИР)
- ПОКРОВСЬКА ЦЕРКВА НА ПОДОЛІ
- ГОЛОСІЇВСЬКА ПУСТИНЬ
- МИХАЙЛІВСЬКИЙ ЗОЛОТОВЕРХИЙ МОНАСТИР
Українська Православна Церква урочисто відзначила День Хрещення Русі

28 липня 2017 року, в день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира, у Святому Хрещенні Василія, День Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Його Блаженству співслужив єпископат майже з усіх єпархій УПЦ – 73 архієреї, а також насельники та гості Лаври у священному сані. За богослужінням молилися тисячі парафіян та прочан, які приїхали до Києва на ювілейне свято з усіх регіонів держави, а також зарубіжні делегації з Білорусії, Молдови, Румунії, Греції.
Під час малого входу за заслуги перед Українською Православною Церквою та до Дня Хрещення Русі Предстоятелем в сан митрополита були возведені архієпископи: Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. В сан архієпископа були возведені єпископи: Львівський і Галицький Філарет, Боярський Феодосій, вікарій Київської митрополії, Новокаховський і Генічеський Філарет, Ірпінський Климент, вікарій Київської митрополії.
Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до численної пастви зі словом проповіді, у якому розповів про вибір рівноапостольним князем Володимиром віри православної для руського народу та про його особисте преображення після святого хрещення. Предстоятель закликав всіх вірних «намагатися бути гідними послідовниками святого предка». «Рівноапостольний князь Володимир для нас є не тільки просвітителем і хрестителем, а й прикладом того, як Божа Благодать може найлютішого грішника перетворити на “красне сонечко”».
За Літругією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
По завершенні богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав усіх вірних Української Православної Церкви з Днем Хрещення Русі, а також прикликав Боже благословення на усіх присутніх.
Сьогодні всі ікони — «Призри на смирення», «Боянська», «Радомишльська (Іверська)», «Київська-Барська», «Володимирська-Десятинна», «Зимненська», «Почаївська», «Охтирська», «Святогірська», «Касперівська» та образ «Спас Нерукотворний» — відправляться у свої єпархії.
Урочистостям святкування Дня Хрещення Русі передували ювілейні молебні, присвячені 25-річчю Харківського Архієрейського Собору. До Матері Божої перед Її чудотворними іконами післясоборного та древнього періоду молилися віруючі протягом місяця у всіх куточках України. Святиням вклонилося понад мільйон українців.
Предстоятель Української Православної Церкви очолив урочистий молебень до Дня Хрещення Русі на Володимирській гірці → |
---|